تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

آيا مي دانيد(6)

  آيا مي­دانيد:
  ناظران افتخاري، اشخاصي هستند، كه از ميان گروه­ها و اقشار مختلف اجتماعي ،داوطلبانه و به صورت نامحسوس تخلفات اقتصادي واحدهاي صنفي ،خدماتي و توزيعي شامل: گرانفروشي، كم­فروشي، احتكار، عدم صدور فاكتور، عدم نصب برچسب قيمت و نرخنامه و ... را به سازمان­هاي صنعت، معدن و تجارت سراسر كشور گزارش كرده تا مورد رسيدگي ويژه، واقع شده و اعمال قانون گردد.
  آيا مي­دانيد:
  براي پيوستن به طرح ملي ناظران افتخاري تنها با داشتن شرايط و مدارك ذيل مي­توانيد به سازمان­هاي صنعت، معدن و تجارت مراكز استان­ها و يا ادارات مربوطه در شهرستان­هاي محل سكونت خود مراجعه و فرم­هاي مربوطه را دريافت، تكميل و با مدارك خواسته شده و اعلام درخواست داوطلبي، ارائه نماييد تا پس از طي مراحل اداري و آموزش كوتاه مدت جذب طرح گرديد.
  طرح ناظران افتخاري، همكاري افتخاري مردم براي نظارت نامحسوس مي باشد و همكاري در اين طرح به صورت داوطلبانه است.
   
  شرايط عمومي داوطلبان طرح ملي ناظران افتخاري
  مدارك لازم  براي عضويت در طرح ملي ناظران افتخاري
  1- متدين به يكي از اديان رسمي كشور
  2- حداقل سن 18 سال تمام
  3- اعتقاد و التزام به قانون اساسي
  4- تابعيت ايراني
  5- حسن شهرت و خلق
  1- تصوير كارت ملي
  2- تصوير صفحه اول شناسنامه
  3- تصويرحكم يا كارت شناسايي محل كار
  4- تكميل فرم مربوطه و تأييد معرف
  5- دو قطعه عكس4×3 با زمينه روشن و بدون اثر مهر يا منگنه
   
  آيا مي­دانيد:
  ناظران افتخاري، پس از طي مراحل لازم و گذراندن دوره آموزش مربوطه با دريافت كد شناسايي، مي­توانند مشاهدات خود از تخلفات اقتصادي را به طرق مختلف، خصوصاً با تلفن رايگان 124، مراجعه حضوري، ارسال پستي، ارسال پيامك، ارسال دورنگار و ورود به بخش شكايات پورتال سازمان حمايت مصرف­كنندگان به نشاني www.cppo.ir ارسال نمايند و مطمئن باشند كه حداكثر طي 1 ساعت (مشروط به فرصت باقيمانده از ساعت اداري آن روز) موضوع، مورد رسيدگي قرار گرفته و نتيجه در صورت اعلام شماره تلفن ناظر، به وي  اطلاع داده خواهد شد.
  آيا مي­دانيد:
  ناظران افتخاري به صورت داوطلبانه، گزارش مشاهدات تخلفات اقتصادي صورت­گرفته در سطح حوزه فعاليتشان را بدون اينكه به مسولين و پرسنل واحدهاي اقتصادي معرفي شوند. تهيه و طي شرايطي كه آموزش ديده­اند و يا در كتابچه راهنما ملاحظه نموده اند به سازمان­ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت سراسر كشور ارسال مي نمايند.
  آيا مي­دانيد:
  تاكنون بيش از 22 هزار ناظر افتخاري در سطح كشور با وزارت صنعت، معدن و تجارت همكاري داوطلبانه داشته ودارند و تنها طي 9 ماهه سال 1390 بيش از 120 هزار گزارش از تخلفات اقتصادي را گزارش كرده­اند كه 55% آن منجر به كشف تخلف گرديده است و اين تعداد گزارش بيش از 40% كل گزارش­هاي مردمي را شامل مي­گردد.
  آيا مي­دانيد:
  براي كسب اطلاعات بيشتر  مي توانيد، درخصوص نحوه عضويت، وظايف و عملكرد ناظران افتخاري ، علاوه بر مراجعه به ادارات و يا سازمان­هاي صنعت، معدن و تجارت شهرستان يا استان محل سكونت خود و نيز وبگاه www.cppo.ir ،با تلفن 88849119 گروه امور ناظران افتخاري سازمان حمايت مصرف­كنندگان و توليدكنندگان تماس حاصل نمائيد.
  این مطلب تا کنون 52 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 4 مرداد 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160749
 • بازدید امروز :205909
 • بازدید داخلی :16584
 • کاربران حاضر :207
 • رباتهای جستجوگر:346
 • همه حاضرین :553

تگ های برتر